Co ciekawego można robić w Mrągowie?

Mrągowo jest miastem położonym w województwie warmińsko-mazurskim. W latach 1975–1998 należało do województwa olsztyńskiego. Jest to siedziba władz powiatu oraz wiejskiej gminy. Ze względu na dużą liczbę atrakcji turystycznych jest znanym ośrodkiem turystycznym oraz wypoczynkowym. Położenie wśród jezior oraz lasów sprzyja rozwojowi turystyki. Osoby, które planują dłuższy pobyt w tej przepięknej, mazurskiej miejscowości mogą wynająć wygodne noclegi. Mrągowo słynie z tego, że mnóstwo jest tu miejsc noclegowych. Turyści mogą wybrać zarówno pole namiotowe, jak i luksusowy apartament. Baza noclegowa ma w swej ofercie ośrodki, które niewątpliwie spełnią wszelkie wymagania. Turyści z pewnością mile wspominać będą czas spędzony w tej miejscowości.

W okresie wakacyjnym organizuje się sporo wydarzeń kulturalnych. Często można zobaczyć na scenie swój ulubiony zespół muzyczny, czy też obejrzeć występ kabaretu. Nad jeziorem Czos znajduje się amfiteatr, położony jest przy ulicy Jaszczurcza Góra 10. Oddano go do użytkowania w roku 2012, a na widowni zmieści się ponad 5 tysięcy osób. Pod sceną można znaleźć 4 garderoby oraz część restauracyjną. W obiekcie znajdują się miejsca specjalnie przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Przebywając w Mrągowie koniecznie zobaczyć trzeba Muzeum Sprzętu Wojskowego. Znajduje się ono przy ulicy Przemysłowej. Dyrektorem placówki jest Sławomir Trzeciakiewicz. Otwarte zostało wraz z dniem 4 maja 2011 roku. W skład zbiorów muzealnych wchodzą pojazdy wojskowe oraz cywilne. Można zobaczyć tam czołgi, gąsienicowy transporter pływający, terenowe samochody ciężarowe oraz artylerię – przechowywane są na zewnątrz. Jest jednak możliwość zobaczenia ich z bliska lub wejścia do środka. Obecnie mieści się tam koło 50 pojazdów.

Ciekawą atrakcją jest Miasteczko Mrongoville. Jest to odwzorowanie miasteczka z Dzikiego Zachodu. Położone na przedmieściach w pobliżu rzeki Dajny, która słynie ze spływów kajakowych. Można zobaczyć tu pokazy artystyczne, w których biorą udział profesjonalni kowboje. Ciekawa jest również ścieżka edukacyjna. Celem powstania miasteczka jest zapoznanie z historią, ciekawą kulturą oraz przyrodą związaną ze Stanami Zjednoczonymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>