Solina na wakacje z dzieckiem?

Wakacje to nie tylko okres laby dla uczniów i studentów. To także czas, w którym dorośli ludzie chętnie biorą urlopy, by naładować akumulatory na kolejny wymagający rok. Nie inaczej sprawa ma się z rodzinami. Wczasy to wspaniały moment, by odciąć się od codziennej rutyny i problemów i skupić się na wzmacnianiu więzi. Bardzo dobrym pomysłem jest wyjazd nad Jezioro Solińskie. Wybierając się na wakacje z małym dzieckiem, bardzo ważny jest dobry wybór środka transportu. Mordęgą może okazać się wielogodzinna podróż pociągiem lub samolotem i to nie tylko dla nas jako rodziców, ale także – a może przede wszystkim – dla innych pasażerów. Pamiętajmy o tym i szanujmy prawa innych. Najlepszym (chociaż niekoniecznie najtańszym) środkiem transportu w takiej okoliczności jest podróż własnym samochodem. Umożliwi to nam robienie przystanków w każdej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba, a także znacząco zwiększy się bagaż, jaki będziemy mogli ze sobą zabrać. Jadąc jednak w okolice Bieszczad ze starszymi dziećmi, możemy rozważyć inne środki transportu. Znacznie tańszym, a zachowującym wysokie standardy podróży pomysłem jest skorzystanie z usług przewoźnika autobusowego popularnej firmy. Za cenę około dwudziestu złotych (czasem nawet za symboliczną złotówkę) dojechać możemy do Rzeszowa z każdego większego miasta Polski, skąd bez problemu dotrzemy do podkarpackiej wsi – Soliny.

Warto o samej miejscowości napisać kilka słów. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą już z XV wieku. Jej historia niezmiennie związana jest z pobliskim miastem Lesko, z którego zaskakującą i bogatą historią warto jest się zapoznać i być może odwiedzić samą miejscowość, będąc już i tak w tej okolicy. Jednak tym, co przyciąga turystów, jest Jezioro Solińskie. Ten wielki zalew kusi piękną, czystą wodą, w której można beztrosko pluskać się z najmłodszymi niczym nad morzem. Nasze pociechy z pewnością docenią taką formę spędzenia wspólnie wolnego czasu. Na zmęczonych podróżników zaś czekają liczne miejsca noclegowe – Solina oferuje ich naprawdę duży wybór. Baza noclegowa obejmuje pola namiotowe, hostele, schroniska, hotele i pensjonaty. Każdy znajdzie coś dla siebie w rozsądnej cenie i w dobrym standardzie. Żeby jednak nie zastała nas niemiła niespodzianka warto zadbać o miejsce odpowiednio wcześniej. Domki letniskowe przeżywają prawdziwe oblężenie w okresie wakacyjnym i może być trudno znaleźć coś na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>