Jakim szlakiem na Szrenicę? – Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to jedno z tych niebywałych miejsc, które równie dobrze możemy odwiedzać w okresie letnim jak też okresie typowo zimowym. Doskonale przygotowana propozycja noclegowa (prezentacja miejsc Meteora) i okoliczne atrakcje czynią z tej miejscowości bardzo atrakcyjny punkt w oczach wielu turystów z całego kraju jak i spoza jego granic.

Szrenica

Oprócz dużej ilości szlaków jednym z nader charakterystycznych miejsc dla tego regionu jest szczyt Szrenica znajdujący się na wysokości 1362 m n.p.m. Jest on najwyższą górą, obok której znajduje się Szklarska Poręba. Poza dwiema doskonale przygotowanymi platformami widokowymi na szczycie znajduje się również Schronisko „Szrenica” oferujące dla odwiedzających to miejsce turystów smaczną strawę i dobrze przygotowane noclegi. Możemy tam dotrzeć przy pomocy wyciągu krzesełkowego lub wchodząc jednym ze szlaków – czerwonym – głównym lub zielonym. Szrenica oferuje również doskonale przygotowane trasy narciarskie. Dzięki temu, że jedna z nich jest dobrze oświetlona możemy z niej korzystać nawet po zapadnięciu zmroku, co w górach podczas okresu zimowego następuje dość szybko. Jest to zatem bardzo praktyczna opcja, ułatwiająca nam nasz wypoczynek i wpływająca na zwiększone zadowolenie z pobytu w tym miejscu.

Szlaki turystyczne

Przez dość znaczną część roku do naszej dyspozycji jest wiele szlaków turystycznych znajdujących się zarówno na terenie samej miejscowości jak i w jej najbliższych lub nieco dalszych okolicach. Wybierając się czy to do Szklarskiej Poręby czy też w region innej górskiej miejscowości dobrze jest żebyśmy przynajmniej w pobieżny sposób zapoznali się z oznaczeniami dróg turystycznych. W ogólnie stosowanej klasyfikacji istnieje kilka podstawowych rodzajów w zależności od sposobu poruszania się. Do naszej dyspozycji może być, zatem szlak pieszy, rowerowy, jeździecki oraz narciarski. Praktycznie rzecz biorąc z każdym z tych będziemy mogli się spotkać w wielu miejscach naszego kraju. Poza tymi najbardziej typowymi dość specyficznego rodzaju torem jest bez wątpienia szlak kajakowy. Za najbardziej atrakcyjne uważane są piesze. Poza kategoriami każdy z nich jest oznaczony odpowiednim kolorem określającym rodzaj. Kolor szlaku nie jest w żadnym wypadku określeniem jego skali trudności. Kolor czerwony to oznaka – głównego, kolor niebieski – jest oznaką szlaku dalekobieżnego, kolor zielony – jest oznaczeniem szlaku/trasy do ciekawego miejsca, kolor żółty – to szlak łącznikowy, a kolor czarny – oznacza krótki szlak dojściowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>