Krościenko nad Dunajcem dla aktywnych

Jeśli już wiesz, że za jakiś czas lub w konkretnie wybranym terminie faktycznie zarezerwujesz noclegi w Krościenku nad Dunajcem, jednocześnie szybko przekonasz się, że chcesz się dowiedzieć, jakich atrakcji tak naprawdę można spodziewać się w tej miejscowości. W końcu warto powiedzieć, że jest to malownicza wieś znajdująca się pod samymi Pieninami. Zatem już ze względu na lokalizację Krościenka powinniśmy być spokojni o to, że nuda nas na pewno nie zastanie. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, żeby jednak z dużym wyprzedzeniem zarezerwować kwatery (lista noclegów: ). Powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, że baza noclegowa jest całkiem mocnym punktem zainteresowań ze strony turystów. Nie ma co się dziwić, że tak naprawdę mowa jest o dbaniu o to, by trafić na warunki, jakich oczekujemy.

Krościenko nad Dunajcem jest co prawda niewielką wioską, ale jednocześnie niezwykle świetnie zorganizowaną pod względem turystycznym, również dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek. Sama obecność Pienin, a dokładniej Pienińskiego Parku Narodowego przyczynia się do tego, iż mamy okazję spacerować bardzo ciekawymi szlakami. Chociażby po to, by zdobyć Trzy Korony bądź Turbacz, który jest jednocześnie najwyższym szczytem Gorców. Jeśli zależy nam na tym, żeby poczuć jeszcze większy przypływ adrenaliny, doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu będzie oczywiście spływ wodami Dunajca na tratwach flisackich. Oczywiście można wybrać także pontony bądź kajaki. Jednak skierowanie się ku tradycyjnym formom transportu na wodach górskich, może zaliczać się do bardzo ciekawych wyzwań, a także przygód.

Osoby preferujące przyjazdy w góry, kiedy panuje zimowa pora roku, również się nie zawiodą. Mianowicie nad Dunajcem funkcjonują również wyciągi narciarskie Stajkowa. Narciarze mają okazję skorzystać z trasy o długości pół kilometra. Jednocześnie spokojnie można powiedzieć, że w tym miejscu funkcjonuje nie tylko sprawny ośrodek szkoleniowy, ale także dobrze wyposażona baza gastronomiczna. Zatem jeśli tylko zgłodniejemy po jeździe na nartach, mamy doskonałe miejsce do tego żeby się posilić, a także ponownie wyruszyć na stok. Powinniśmy mieć na uwadze, że w tym miejscu funkcjonuje także wypożyczalnia sprzętu sportowego. Dlatego nie trzeba wozić go koniecznie ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>