Krzyżowa – perspektywa widoku na Beskidy

Powiat żywiecki podobnie, jak całe Beskidy (więcej w wikipedii) to rejon bardzo atrakcyjny turystycznie. Szczególnie dla osób pragnących aktywnego wypoczynku na łonie natury. Tutejsze góry i wzniesienia są doskonałym tłem zarówno dla pieszych i rowerowych wycieczek rodzinnych. Nie brakuje tutaj atrakcji turystycznych. Idealnym natomiast miejscem wypadowym będzie wieś Krzyżowa.

Tutejsza baza noclegowa nie należy może do szczególnie urozmaiconych, jednak w myśl powiedzenia „dla chcącego, nic trudnego” można skorzystać z oferty kwater prywatnych (więcej na Meteorze), lub okolicznych gospodarstw agroturystycznych. W takim przypadku dodatkową atrakcją turystyczną stają się same noclegi. Krzyżowa jest bowiem miejscowością, która dopiero rozwija swoje turystyczne skrzydła, jednak rokowania na przyszłość w tej kwestii wyglądają zachęcająco.

Wśród atrakcji turystycznych Krzyżowej przede wszystkim należy wymienić trzy doskonale zachowane znajdujące się na terenie wsi schrony, pochodzące z roku 1939. Ponieważ zostały one pominięte w działaniach wojennych ich stan jest nadal doskonały. Można je oglądać o każdej porze roku, gdyż nie są obiektami zamkniętymi. W związku również z militarną historią w Krzyżowej organizowane są corocznie Pikniki Militarne w obrębie tychże schronów. Pikniki te służą zarówno turystyce promocji, jak i edukacji. Podczas pikników organizowane są koncerty muzyczne i inscenizacje, które nadają charakteru całej imprezie. Na miejscu dostępne jest również plenerowe zaplecze gastronomiczne i sanitarne. A okolica łąk i lasów nabiera kolorów za sprawą porozkładanych koców i biwaków.

Kolejną niewątpliwą atrakcją turystyczną są przebiegające przez Krzyżową szlaki turystyczne piesze, które powiodą piechurów aż na halę Miziową, gdzie czeka na nich największe w Beskidach schronisko. Można tutaj dobrze zjeść, ponieważ oferta gastronomiczna jest bardzo urozmaicona. Zaplecze sanitarne również stoi na wysokim poziomie. Dostępne tutaj pokoje natomiast dysponują prywatnymi łazienkami. Schronisko to zatem będzie z pewnością nie tylko miejsce odpoczynku pod dniu spędzonym na szlaku, ale również świetną bazą wypadową w góry.

Krzyżowa zatem będzie doskonałym miejscem wypoczynku dla osób kochających góry oraz pragnących spokoju z dala od zgiełku codzienności; dla rodzin z dziećmi oraz osób starszych. Każdy znajdzie tutaj spokój i skutecznie odpocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>