Łazy – miejsce, gdzie słychać szum nadmorskiej bryzy

Miejscowość Łazy położona jest w województwie zachodniopomorskim [informacje na Wikipedii] w powiecie koszalińskim. Niedaleko znajduje się dobrze znane Mielono. Łazy leżą między jeziorami Jamno i Bukowo, co jest wyjątkowym atutem tego miejsca z uwagi na dostępne różnorodne atrakcje turystyczne. Jednak nie tylko dzięki znajdującym się w pobliżu jeziorom miejscowość staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. Jednym z czynników są także wspaniałe piaszczyste plaże, gdzie w sezonie można czuć się wyjątkowo bezpiecznie z uwagi na obecność wykwalifikowanych ratowników wodnych.

Plaże są czyste i zadbane, dzięki czemu jest to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Łazy to także idealne miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. To za sprawą okolicznych terenów zielonych. Jest tu mnóstwo lasów i miejsc do jazdy rowerem oraz ciekawych ścieżek spacerowych. Niesamowite trasy rowerowe przyciągają co roku wielu turystów, lubujących się w spędzaniu czasu wolnego na rowerowych wyprawach. Niesamowite krajobrazy oraz ciekawe ukształtowanie terenu pozwalają na wyjątkowy relaks i przeżycie ciekawych przygód.

W Łazach znajduje się także rezerwat przyrody. Znajdują się w nim wyjątkowo stare drzewa oraz rośliny będące pod ochroną. Upajająca cisza i spokój okolicy pozwalają na wyjątkowy relaks. To dobre miejsce dla osób kochających spędzanie czasu na łonie natury, a także ceniących sobie ciszę i spokój. Jednocześnie mile widziane są rodziny z dziećmi, dla których także nie brak atrakcji. Warto odwiedzić okoliczne jeziora i skorzystać z możliwości, jakie niesie za sobą tak ciekawe ich usytuowanie. Sprzyja ono uprawianiu licznych sportów wodnych oraz wędkarstwu. Chętni miłośnicy tego sportu mogą wynająć łódkę w pobliskiej wypożyczalni i wypłynąć na połów. Jeziora obfite są w różne gatunki ryb, czemu sprzyja bliskość z morzem.

Łazy to spore możliwości wyboru kwatery na odpoczynek. W okresie wakacyjnym należy dokonać rezerwacji [np. na portalu Meteora – noclegi Łazy] z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym ze względu na fakt, że miejsce jest dość oblegane. Baza noclegowa choć dość obszerna w czasie wakacji znacznie się uszczupla i warto pomyśleć o tym zdecydowanie wcześniej. Dostępne są kwatery prywatne oraz pensjonaty. Warto zabrać ze sobą rodzinę oraz przyjaciół, a wyjazd na pewno nie będzie nudny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>