Ocean Park we Władywławowie

Władysławowo to jedno z tych miast, które mogą się poszczycić wspaniałym położeniem i dużą liczbą atrakcji turystycznych. Na miejscu czekają na nas muzea, zabytki, restauracje czy kawiarnie i dyskoteki. Oczywiście, najpopularniejszym miejscem w mieście jest plaża – szeroka, czysta i z ciepłą wodą, na której można uprawiać różne sporty wodne. Władysławowo zaprasza i oferuje doskonałą bazę noclegową. Znajdziemy tu hotele, pensjonaty, prywatne kwatery, ośrodki wczasowe, a nawet pola namiotowe. Władysławowo proponuje więc noclegi we wszystkich wariantach cenowych i to przez cały rok. Miasto możemy też odwiedzić na krócej, na przykład w przerwie w zwiedzaniu Helu albo Trójmiasta.     

Jednym z miejsc, gdzie warto się wybrać, jest Ocean Park znajdujący się przy ulicy Żwirowej. Jest to pierwszy w Polsce park rozrywki poświęcony stworzeniom, które żyją w morzach i oceanach. Możemy tu zobaczyć piękne, duże modele m.in. wielorybów, żółwi, rekinów czy delfinów. W Ocean Parku można skorzystać też z wielu innych atrakcji, jak na przykład wyspy skarbów czy placu zabaw dla dzieci. Można też podziwiać żywe rekiny, żyjące tutaj w dużych akwariach. Wizyta w tym miejscu będzie niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Jeśli ktoś jednak woli mniejsze zwierzęta, to powinien się udać do Muzeum Motyli we Władysławowie, zajmującym pomieszczenia w wieży widokowej Domu Rybaka. Znajduje się tu prawie 3000 okazów motyli, chrząszczy i innych małych zwierząt. Wszystko to podzielone jest na ponad 70 gablot. W muzeum znajduje się także mała kolekcja monet i innych pamiątek, nawiązujących do owadów. Warto wybrać się do tego muzeum, a przy okazji wspiąć się na wieżę widokową. Stąd można podziwiać widok na całe miasto, w tym także na port. Taras widokowy w Domu Rybaka to miejsce obowiązkowe dla każdego turysty, który przybywa do tego miasta.

Możemy też przejść się tutejszą Aleją Gwiazd Sportu. Jest to deptak podobny do tego, który znajduje się w Międzyzdrojach. Tamten jednak poświęcony jest aktorom, ten sportowcom. We Władysławowie uhonorowano między innymi Zbigniewa Bońka, Roberta Korzeniowskiego, Kamilę Skolimowską czy Jerzego Kukuczkę oraz Wandę Rutkiewicz. Aleja znajduje się niedaleko centrum i często jest wybierana przez turystów jako miejsce odpoczynku w czasie zwiedzania miasta. Znajduje się tu też ciekawa fontanna, przy której lubią bawić się najmłodsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>