Odwiedźmy Stare Miasto w Lublinie

Specyfika Lublina polega na tym, że do miasta możemy przyjechać zarówno na dłużysz okres czasu, jak też na typowo weekendowy wypad. Doskonale przygotowana baza noclegowa, oferująca wysoki standard wypoczynku będzie w stanie zaspokoić oczekiwania każdego turysty odwiedzającego to miasto. Na jego terenie jak i w najbliższej okolicy spotkamy mnóstwo ciekawych obiektów i atrakcji turystycznych. Poza Starym Miastem i uroczymi kamienicami, – Lublin to również miasto, w którym znajdują się nowoczesne obiekty gdzie będziemy mogli smacznie zjeść i wygodnie się wyspać po długim dniu zwiedzania (Lublin – noclegi z meteora). Tutejsza kuchnia i noclegi zapewniają najwyższy poziom wypoczynku.

Starówka w Lublinie

Przyjeżdżając do Lublina czy to w celach typowo turystycznych, czy też w formie delegacji z pracy musimy koniecznie odwiedzić tutejszą Starówkę. Miejsce to charakteryzuje się wyjątkowo dużą ilością bezcennych wręcz obiektów. Na terenie Starego Miasta znajduje się między innymi: – Brama Krakowska będąca furtką wjazdową, – Brama Grodzka, która nazywana była także Bramą Żydowską, gdyż umożliwiała przejście z terenu Starego Miasta do dzielnicy żydowskiej, – Brama Rybna będąca wejściem na dawny Plac Rybny, który swego czasu był bardzo ożywionym punktem targowym.

Kamienice Starego Miasta

Oczywiście poza bramami prowadzącymi na teren Starego Miasta, bardzo ciekawymi obiektami, którym warto nieco bliżej się przyjrzeć będą bez wątpienia otaczające to miejsce Kamieniczki Staromiejskie. Dzięki temu, że od dłuższego już czasu są prowadzone ich renowacje przybierają one dawny, oryginalny wygląd. Liczba tych obiektów jest wyjątkowo duża, do tych najbardziej ciekawych i wzbudzających największe zainteresowanie, o których warto wspomnieć należą między innymi: – Kamienica Klonowica 2 – jej szczególnym znakiem jest to, że na fasadzie znajdują się ciekawie wykonane medaliony obrazujące znane osoby, które w szczególny sposób były związane z miastem i przyczyniły się do jego rozkwitu i rozwoju. – Kamienica Konopniców 12 – jedna z nielicznych kamienic, która zachowała w pełni oryginalną fasadę. – Kamienica Lubomielskich 8 – obiekt charakteryzujący się czerwonym odcienie fasady, co wyróżnia go na tle innych kamieniczek. – Kamienica Wieniawskich 17 – będąca miejscem, w którym zamieszkiwał ojciec słynnego skrzypka Henryka Wieniawskiego urodzonego oczywiście w tym miejscu w roku 1835.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>