Początek przygody górskiej – Wisła

Miejscowością górską polecaną na wypoczynek o każdej porze roku, bez względu na pogodę jest Wisła. To miejsce znakomicie nadające się do spędzania urlopu, gdy preferujemy wypoczynek na szlakach górskich, turystykę rowerową, czy aktywność na stokach narciarskich lub narciarstwo biegowe. Gwarancją dobrego wyboru miejsca do odpoczynku letniego, zimowego czy krótkiego pobytu weekendowego jest nie tylko atrakcyjne położenie Wisły w Beskidzie Śląskim, w otoczeniu malowniczych gór, ale przede wszystkim jakość usług tutejszej bazy noclegowej. Miejscowość doskonale nadaje się zarówno na wypoczynek indywidualny jak i rodzinny.

Wisła to cała gama hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, a także kwater prywatnych i miejsc agroturystycznych. Jest to idealna miejscowość do organizowania pobytów konferencyjnych, sympozjów czy szkoleń. Z pewnością to dobre miejsce, aby po wyczerpującej górskiej wędrówce, odpocząć w komfortowych wiślańskich pokojach (Wisła – ). Tutejsze hotele posiadają naprawdę szeroką ofertę ośrodków spa z bogatym zapleczem konferencyjnym i bankietowym. Miasto ma liczne obiekty sportowo-rekreacyjne, z których największą popularnością cieszy się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Miasto dla turystów przygotowało wiele atrakcji, m.in. liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego, rowerów lub skuterów. To przede wszystkim wiele sklepów i baza gastronomiczna: karczmy regionalne, restauracje i wspaniała kuchnia ze słynnym kołoczem, żebraczką czy kapuściną. Pobliskie szczyty górskie Stożka (978 m n.p.m.), Czantori (995 m n.p.m.), Trzech Kopcy Wiślańskich (803 m n.p.m.) czy Baraniej Góry (1200 m n.p.m.) ze słynną wieżą widokową, to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć, gdy udajemy się do Wisły. Propozycje wycieczek, które wokół Wisły można rozplanować na kilka – kilkanaście dni, bowiem miasto posiada ponad 150 kilometrów malowniczych tras na szlakach turystycznych to atrakcja, która nie tylko pozwoli spędzić chwile na łonie przyrody, ale atrakcja, która pozwoli wypocząć wśród przepięknych krajobrazów polskich gór, dla których uroków poznawania nie trzeba mieć odpowiedniego przygotowania czy dużej sprawności i kondycji. Miasto swoją nazwę zawdzięcza źródłom rzeki Wisły, które znajdują się na zachodnim stoku Baraniej Góry. Warto wybrać się tam tzw. szlakiem prowadzącym przez Kaskady Rodła, bowiem nie często możemy zobaczyć wodospady w naturalnej, tak malowniczej scenerii lasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>