Rajska plaża w Rewie

Rewa to urokliwa wieś położona na polskim wybrzeżu. Jej cechą charakterystyczną, niewątpliwie przyciągającą masy turystów jest specyficzne ukształtowanie terenu a właściwie linii brzegowej. Tworzy ona swoisty cypelek, który od lat jest punktem obserwacyjnym dla geologów. Jest to doskonałe miejsce do spędzenia letniego wypoczynku z dala od zgiełku codzienności i tłoku panującego w większych nadmorskich miejscowościach. Rewa sprawdzi się zatem jako obiekt wakacyjny dla rodzin z dziećmi, ale również młodzieży kochającej windsurfing i inne formy sportów wodnych. Wodze fantazji można tutaj bowiem puścić zarówno na desce jak i pod wodą – nurkując i podziwiając zachowane tutaj zabytkowe wraki.

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Rewy, podobnie jak wszystkich nadmorskich miejscowości jest plaża. Tutejsza jest niewątpliwie wyjątkowo urokliwa. Poza wcześniej wspomnianym nietypowym ukształtowaniem linii brzegowej, która jest wzbogacona w naturalnie utworzony przez samą naturę kilometrowy cypelek, samo podłoże jest jak na Polskie warunki nietypowe. Plaża ta jest bowiem plażą żwirową. Obejmuje on swym zasięgiem cztery kilometry linii brzegowej z czego dwa stanowi plaża strzeżona, gdzie nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa wykwalifikowany ratownik. Do plaży prowadzą trzy nieznacznie od siebie oddalone zejścia. Czystość wód w Rewie określa się jako dobrą. Nie brakuje tutaj również niezbędnego zaplecza gastronomiczno-sanitarnego. W okresie letnim funkcjonują tutaj bary z napojami i przekąskami oraz wszelkiego rodzaju atrakcje służące zabawie na plaży – dmuchańce, siatka do gry w piłkę plażową etc.

Organizowane są imprezy i rozmaite konkursy. Rewa mimo, iż jest wsią niewielką, to wszelkie zyski czerpie właśnie z turystyki. Dlatego przybyli tutaj turyści nie muszą się martwić o całe niezbędne do wypoczynku zaplecze. Baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) wsi to co prawda głównie gospodarstwa agroturystyczne kwatery prywatne i domki letniskowe, jednak bardziej wymagający klienci znajdą również w okolicy odpowiednie dla siebie noclegi. Rewa bowiem jest wsią położona w pobliżu innych, większych miejscowości turystycznych, takich jak na przykład Gdynia (wikipedia.org), Puck czy Władysławowo. Jest to zatem również doskonała baza wypadowa. Spędzając tutaj urlop w ciszy i spokoju, mamy jednocześnie dostęp do wszelkich atrakcji wielkich miast.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>