Rewalskie wakacje

Położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego niewielka, turystyczna miejscowość Rewal od lat przyciąga turystów swoim urokliwym położeniem, możliwością spokojnego wypoczynku w towarzystwie natury i licznymi atrakcjami. To położone w województwie zachodniopomorskim miejsce ma długą historię – pierwsze wzmianki o jego istnieniu pochodzą już z 1434 roku, natomiast przed I wojną światową przyjeżdżali tam już liczni wczasowicze. Rewal posiada znakomitą infrastrukturę turystyczną – baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i pozwala znaleźć odpowiedni nocleg dla każdego (np. tu meteor-turystyka.pl) – zarówno dla pojedynczych osób, rodzin z dziećmi czy dużych zorganizowanych grup. Turyści mogą zatrzymać się w jednym z domków letniskowych, wynająć pokój w pensjonacie czy hotelu albo zamieszkać w ośrodku wypoczynkowym. W miejscowości znajdują się liczne puby, restauracje, bary, kawiarnie oraz lodziarnie, serwujące klientom przepyszne, kolorowe lody w najrozmaitszych smakach.

Nie sposób zaprzeczyć, iż dla wielu z nas wypoczynek nad morzem wiąże się głównie z plażowaniem. Plaża w Rewalu jest szeroka, piaszczysta i zadbana, a tuż obok niej znajduje się strzeżone, bezpieczne kąpielisko. Można tam korzystać z uroków słońca, opalać się, leżąc na miękkim piasku lub pływać, rozkoszując się świeżym, odżywczym powietrzem bogatym w dobroczynny dla organizmu pierwiastek – jod. Nieopodal znajdują się miejsca odpowiednie do gry w siatkówkę plażową. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na pewno wybiorą się na wyprawę jedną z licznych, wytyczonych w malowniczych okolicach tras rowerowych. Pozwalają one podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, pooddychać świeżym i czystym powietrzem i odpocząć w bliskim kontakcie z naturą. Często odwiedzaną atrakcją jest również park linowy „Gibon” – prawdziwa gratka nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Przy pomocy sprzętu asekuracyjnego i instruktorów można tam spróbować swoich sił w pokonywaniu kolejnych przeszkód. Aleja Róż i Zakochanych to z kolei przepiękne miejsce, stworzone do romantycznych spacerów we dwoje. Można tam przespacerować się w otoczeniu ponad stu gatunków róż. W Rewalu znajdziemy także oceanarium, pełne rozmaitych gatunków morskich zwierząt, mieniących się wszystkimi kolorami tęczy oraz Bajkową Chatę – tym miejscem z kolei z pewnością zachwycą się dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>