Urlop w Bukowinie Tatrzańskiej

Wyjazd w góry to okazja do zachwytu nad przepięknymi okolicami i jednocześnie możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się, gdzie chcecie spędzić Wasz najbliższy urlop, zachęcamy do przyjazdu do Bukowiny Tatrzańskiej. Ta piękna podhalańska wieś od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. W zasadzie nie ma w tym nic zaskakującego – Bukowina Tatrzańska to miejsce, gdzie każdy może liczyć na ciekawe rozrywki. A do tego dochodzi fakt, że ta popularna wśród turystów wieś dysponuje bardzo urozmaiconą bazą noclegów (noclegi Bukowina Tatrzańska – spis). Baza noclegowa w Bukowinie obejmuje oferty o różnym standardzie i w różnej cenie. Znajdziemy noclegi zarówno bardziej ekskluzywne, jak i ekonomiczne. Wystarczy tylko sprawdzić aktualne oferty, chociażby w internecie.

Bukowina Tatrzańska była kiedyś typową miejscowością rolniczo-pasterską. Sytuacja zmieniła się w tzw. dwudziestoleciu międzywojennym. W tamtym  okresie Bukowina zaczęła swoja karierę jako miejscowość stricte turystyczna. Do dzisiaj możemy tutaj podziwiać liczne drewniane budynki (pensjonaty), które zostały wybudowane właśnie w okresie międzywojennym. Jest to architektura w tzw. stylu witkiewiczowskim. Na ciekawe rozrywki mogą liczyć w Bukowinie Tatrzańskiej wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Ta podhalańska wieś oferuje nam przede wszystkim wiele wyciągów narciarskich. Osoby, które nie potrafią wyobrazić sobie zimy bez jazdy na nartach, powinny obowiązkowo odwiedzić Bukowinę. A to nie wszystko.

Wieś znajduje się w pobliżu znanych szczytów, jak np. Giewont. Co istotne, można tutaj także znaleźć wytyczone trasy rowerowe o rożnych stopniach trudności. Także i osoby, które jeżdżą wyczynowo, nie powinny być rozczarowane. Z pewnością można w Bukowinie zorganizować sobie znakomity aktywny wypoczynek na łonie natury. Oczywiście nie można zapomnieć także i o słynnych termach bukowińskich. Chodzi o nowoczesny kompleks basenów termalnych, który obejmuje liczne baseny, zjeżdżalnie, sauny, łaźnie itd. To miejsce, gdzie mogą się zrelaksować zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak wiele osób decyduje się np. na weekendowy przyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej tylko po to, aby móc odwiedzić tutejsze termy. Na pewno będzie to niezapomniana atrakcja, a zwłaszcza dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>