Wczasy w Wisełce i spacer po Wolińskim Parku Narodowym

Leżąca w otoczeniu sosnowych lasów Wisełka jest doskonałym miejscem na spędzenie letniego urlopu wypoczynkowego. Niewielka miejscowość przyciąga głównie tych turystów, którzy chcą odpocząć od zgiełku charakteryzującego popularne kurorty wypoczynkowe. Baza noclegowa działająca na obszarze miejscowości to głównie niewielkie ośrodki wczasowe oraz kwatery prywatne. W Wisełce nie działa żadna informacja turystyczna, także informacji na temat oferty wakacyjnej najlepiej jest szukać tak jak my w internecie pod hasłem: noclegi w Wisełce z meteora.

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych znajdujących się w tym regionie kraju jest Woliński Park Narodowy, który został utworzony w 1960 roku na części wyspy Wolin. Na jego obszarze znajduje się jeden z najpiękniejszych w Polsce odcinków wybrzeża o charakterze klifowym. W Wolińskim Parku Narodowym podziwiać można również rozległe lasy obfitujące w buczynę oraz deltę rzeki Świny. Miłośnicy zwierząt mają wyjątkową okazję podziwiać niewielkie stado żubrów, które żyją na terenie Zagrody Zachowawczej. Żubry w Polsce są zagrożone wyginięciem, dlatego warto wykorzystać każdą nadarzającą się okazję do tego, by choć przez chwilę podglądnąć życie króla puszczy w naturalnym środowisku.

Na obszarze Wolińskiego Parku Narodowego wytyczono kilka szlaków turystycznych. Ścieżka oznaczona znakami koloru czerwonego, potocznie określana jako szlak brzegiem Bałtyku ciągnie się na długości dziewiętnastu kilometrów. Początek szlaku zaczyna się przy bramie dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego, a kończy się w Kołczewie. Można pokusić się o przejście szlaku na raz lub rozłożyć go na kilka mniejszych etapów.

Podczas wędrówki brzegiem morza warto zwrócić uwagę na punkt widokowy zlokalizowany na Kawczej Górze oraz latarnię morską Kikut. Równie atrakcyjny jest szlak wytyczony przy pomocy znaków koloru niebieskiego. Jest ona nieco dłuższa, gdyż liczy dwadzieścia sześć kilometrów. Można ją przejść pieszo lub przejechać na rowerze. Najciekawszymi punktami znajdującymi się na tej trasie są: Jezioro Turkusowe, które przyciąga turystów swoją niespotykaną barwą wody, wybrzeże klifowe znajdujące się nad Zalewem Szczecińskim oraz punkty widokowe zlokalizowane na Piaskowej Górze czy w Zielonce. Wizyta w Wolińskim Parku Narodowym powinna się znaleźć na liście obowiązkowych punktów na mapie każdego turysty, który przyjeżdża na wypoczynek do województwa zachodniopomorskiego.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>