Zabytki w Ustroniu Morskim i okolicy

Ustronie Morskie jest typową turystyczną miejscowością, zlokalizowaną w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. To dogodne położenie sprawia, iż stanowi świetny wybór dla każdego turysty, który chce wypocząć nad Bałtykiem. Można dojechać tutaj bez przeszkód samochodem, pociągiem oraz autobusem. Powietrze w Ustroniu ma właściwości zdrowotne, a wyśmienita lokalizacja, tuż nad Zatoką Pomorską każdego roku zachęca turystów. Kąpielisko letnie ma długość ponad dwóch kilometrów, wielokrotnie wyróżnione było “Błękitną Flagą” za spełnienie wszelkich wymogów czystości, jakości oraz bezpieczeństwa. Nie brakuje tu także przystani rybackiej dla kutrów. Dla turystów dostępne są także trzy mola spacerowe, z czego jedno jest prywatne. Widok jaki można stamtąd podziwiać jest wspaniały i warto udać się na spacer po molo, by podziwiać odległe po horyzont morskie fale. Wielu turystów przybywa tu właśnie dla samych nadmorskich widoków, które potrafią być zachwycające.

W pobliżu Ustronia Morskiego znajdują się także nadmorskie kurorty, takie jak Kołobrzeg czy Koszalin, do których można się udać, gdy poznamy już wszelkie atrakcje Ustronia. Wartym odwiedzenia miejscem w Ustroniu Morskim jest skansen chleba, który znajduje się na ulicy Kołobrzeskiej 9. Sam obiekt wykonany jest z bali, dach pokryty jest strzechą, całość stylizowana jest na XIX- wieczny budynek, odnosi się wręcz wrażenie podróży do przeszłości. Po wejściu do środka można podziwiać stare maszyny, które niegdyś używane były w każdym gospodarstwie, takie jak kołowrotek czy koło młyńskie. Turyści odwiedzający skansen mogą także spróbować chleba o różnych smakach. Każdy odwiedzający ma także możliwość samodzielnego doświadczenie całego procesu produkcji chleba, zaczynając od zmielenia mąki, na degustacji własnoręcznie wykonanego produktu kończąc. Jedząc pyszny, świeżo wypieczony chlebek czy jagodziankę można kierować się w stronę pobliskiego Kołobrzegu.

Tam niewątpliwie warto udać się do Latarni Morskiej. Stosunkowo młoda, bo odbudowana po II wojnie światowej, niewysoka latarnia to obowiązkowy punkt dla turystów zwiedzających Kołobrzeg. Wielki taras widokowy, z którego rozpościerają się niesamowicie urzekające widoki, wart jest pokonania po drodze 180 stopni. Dla wielbicieli wspinaczek po schodach atrakcją będzie kolejny taras widokowy- w Bazylice Mariackiej. Wchodząc do góry trzeba pokonać 216 schodów. Sama Bazylika jest niezwykle atrakcyjnym zabytkiem Kołobrzegu. Jej budowę rozpoczęto w 1300 roku i trwała 200 lat. Ostateczny wygląd budynek uzyskał w XV wieku, jednak mocno od tego czasu ucierpiał, będąc obiektem ataków podczas kolejnych wojen. Wśród ocalałych zabytków, które zachowały się przez kolejne lata są krucyfiks z XIV wieku, tablice nagrobne i gotycka menora z 1327 roku.

Po wycieczce do Kołobrzegu warto wrócić do Ustronia Morskiego, by podziwiać piękny zachód słońca, zrelaksować się i odpocząć. Baza noclegowa w Ustroniu Morskim jest różnorodna. Można zatrzymać się w eleganckim hotelu, przytulnym pensjonacie czy też kwaterze prywatnej. Znaleźć można także domek letniskowy, gdzie znajduje się kuchnia i samemu można przyrządzić pyszny posiłek. Ustronie Morskie jest w sezonie oblegane przez turystów, a ze względu na uzdrowiskowy charakter miejscowości, także po sezonie przyjeżdżają tu turyści. Warto zarezerwować noclegi przed wyjazdem, wpisując w Internecie hasło “noclegi Ustronie Morskie”. Z pewnością każdy znajdzie ofertę, która spełni jego wszystkie wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>